Times are dynamic and change in real time. Refresh your browser for the latest information.
Quick filters
{{ user.name }}
{{ club.name}}
Niños Gi / Blanco / Junior II (11) / -36,2 kg
(Julio 9)
8-13
Acabado
Nicolas Vera
Kingsman Jiu Jitsu Studio
Thiago Reyes Cuenca DOJO BUSHIDO Won by points - 01:17
Niños Gi / Gris / Pee Wee I (7) / -27 kg
(Julio 9)
2-11
Acabado
Cristopher Martinez
EDJ School of Jiu-Jitsu
Won by points - 03:00
Felix Cevallos Lua JIU JITSU VIBES
Niños Gi / Naranja - Verde / Teen III (15) / -73,0 kg
(Julio 9)
4-13
Acabado
Guillermo Avilés Sierra
TEAM PREDADOR VICTOR AVILES
Won by Submission - 02:38
Manuel Zevallos González Dojo Leo Iturralde
Niños Gi / Amarillo / Junior III (12) / -40.3 kg
(Julio 9)
7-15
Acabado
Bruno Di Lazzaro
Teammarlonvizuete
Marcos Ramirez EDJ School of Jiu-Jitsu Won by points - 04:00
Juvenil Masculino Gi / Blanco / Juvenil / -64,0 kg / Pena
(Julio 9)
6-15
Acabado
Alessandro Pazmiño
Teammarlonvizuete
Won by Submission - 03:46
FRANCISCO GALARZA Team Cascagrossa
Hombres Gi / Blanco / Adulto / -57,5 kg / Gallo
(Julio 9)
1-17
Acabado
Aaron Chaguay Pilataxi
Teammarlonvizuete
Joel Burgos EDJ School of Jiu-Jitsu Won by Decision - 05:00
Mujeres Gi / Blanco / Adulto / -58,5 kg / Pena
(Julio 9)
5-14
Acabado
Karla Calderón
ROOTS ACADEMY
Won by Submission - 04:05
Gladys Rivera Academia Satori
Niños Gi / Naranja - Verde / Teen III (15) / -60,5 kg
(Julio 9)
3-17
Acabado
Andrés Rosado
JIU JITSU VIBES
Aarón Alvarado Alliance LDE Won by Submission - 01:21
Niños Gi / Blanco / Teen I (13) / -52.5 kg
(Julio 9)
2-14
Acabado
Marcelo Mejía
TEAM PREDADOR SALINAS
Maximiliano Andres Santos Castro Asociacion de Jiu-Jitsu Brasileño del Guayas Won by points - 04:00
Niños Gi / Naranja - Verde / Teen III (15) / -73,0 kg
(Julio 9)
4-14
Acabado
Isaac Gonzalez
Universidad del Jiu Jitsu
Eduardo Arteaga Montiel TEAM PREDADOR VICTOR AVILES Won by Disqualification (disqualification) - 01:00
Niños Gi / Gris / Pee Wee II (8) / -27 kg
(Julio 9)
8-9
Acabado
Nicolas Diaz Arcos
Alliance LDE
Won by points - 03:00
Emiliano Bravo Gaibor JIU JITSU VIBES
Niños Gi / Gris / Teen I (13) / -65,0 kg
(Julio 9)
3-10
Acabado
Hector Jerez Kusmirczak
ALLIANCE ECUADOR
Won by Submission
Daniel Tigrero TEAM PREDADOR SALINAS
Juvenil Masculino Gi / Blanco / Juvenil / -74,0 kg / Medio
(Julio 9)
6-17
Acabado
Israel Sebastián Aguirre Mora
Dojo Leo Iturralde
Juan José Bravo Romero APEX EC JIU-JITSU Won by Submission - 00:56
Niños Gi / Gris / Pee Wee II (8) / -36,2 kg
(Julio 9)
8-11
Acabado
Nathan Alejandro Barcos Pilataxi
PREDADOR RONIN
Dorian Vizuete Teammarlonvizuete Won by points - 03:00
Mujeres Gi / Blanco / Adulto / -64 kg / Leve
(Julio 9)
5-17
Acabado
Andrea Estefanía Alvarez León
COHAB ECUADOR
Emily Maldonado EDJ School of Jiu-Jitsu Won by Submission - 02:52
Juvenil Masculino Gi / Blanco / Juvenil / -69,0 kg / Leve
(Julio 9)
7-18
Acabado
Juan Carlos Quintero
TEAM PREDADOR MATRIZ
Won by points - 05:00
Eduardo Azar APEX EC JIU-JITSU
Niños Gi / Gris / Teen II (14) / -52.5 kg
(Julio 9)
2-16
Acabado
José Lemus
ROOTS ACADEMY
Giuseppe Pedrazzoli Won by points - 04:00
Niñas Gi / Amarilla / Teen III (15) / -52.5 kg
(Julio 9)
4-11
Acabado
Emilia Vera
COHAB ECUADOR
Won by Submission - 02:45
Valentina Herdoiza Dojo House Alliance
Hombres Gi / Blanco / Adulto / -57,5 kg / Gallo
(Julio 9)
1-18
Acabado
Abraham Farias Banchon
Emilio Verduga Team Urdesa Won by points - 05:00
Niños Gi / Gris / Teen I (13) / -65,0 kg
(Julio 9)
3-11
Acabado
Sebastián Mora
Teammarlonvizuete
Hector Jerez Kusmirczak ALLIANCE ECUADOR Won by points - 04:00
Juvenil Masculino Gi / Blanco / Juvenil / -74,0 kg / Medio
(Julio 9)
6-19
Acabado
Eduardo Macías
Dojo Leo Iturralde
Won by points - 05:00
Felix Lombeida Team Urdesa
Mujeres Gi / Blanco / Adulto / -69 kg / Medio
(Julio 9)
5-20
Acabado
Monica Valeria Cordova Pardo
PREDADOR RONIN
Won by Submission - 03:55
Francesca Baquero EDJ School of Jiu-Jitsu
Niños Gi / Gris / Junior III (12) / -36,2 kg
(Julio 9)
8-14
Acabado
Damian De La Cruz
Amm team
Diddier Otero Escobar Machala Brazilian Jiujitsu Won by Submission - 02:18
Hombres Gi / Blanco / Adulto / -57,5 kg / Gallo
(Julio 9)
1-19
Acabado
Josafat Bucaram
BJJ Theory
Won by Submission - 04:07
Kevin Bailon Beyond Jiu-Jitsu
Niños Gi / Amarillo / Junior III (12) / -40.3 kg
(Julio 9)
7-16
Acabado
Roberto Mosquera
Team Cascagrossa
Bruno Di Lazzaro Teammarlonvizuete Won by Submission - 01:16
Niños Gi / Naranja - Verde / Teen III (15) / -73,0 kg
(Julio 9)
4-15
Acabado
Guillermo Avilés Sierra
TEAM PREDADOR VICTOR AVILES
Won by Submission - 00:45
José Daniel Rodriguez Cattan Round One
Niños Gi / Naranja - Verde / Teen III (15) / -69,0 kg
(Julio 9)
3-20
Acabado
Carlos Bermudez
EDJ School of Jiu-Jitsu
Won by points - 04:00
Mario Bermudez TEAM PREDADOR MATRIZ
Niños Gi / Gris / Pee Wee II (8) / -36,2 kg
(Julio 9)
8-12
Acabado
Camilo Grimberg
Amm team
Won by points - 03:00
Dorian Vizuete Teammarlonvizuete
Mujeres Gi / Blanco / Adulto / -64 kg / Leve
(Julio 9)
5-18
Acabado
Angie Rendon
Team Urdesa
Andrea Estefanía Alvarez León COHAB ECUADOR Won by Submission - 03:13
Juvenil Masculino Gi / Blanco / Juvenil / -69,0 kg / Leve
(Julio 9)
7-19
Acabado
Lemuel Suarez
Teammarlonvizuete
Won by Submission - 03:08
Eduardo Azar APEX EC JIU-JITSU
Niños Gi / Naranja - Verde / Teen III (15) / Arriba 73,0 kg
(Julio 9)
4-18
Acabado
Ismael Lemos
Asociacion de Jiu-Jitsu Brasileño del Guayas
Won by Submission - 00:58
Jose Antonio Lozano Amm team
Niños Gi / Amarillo / Junior III (12) / -56,5 kg
(Julio 9)
8-15
Acabado
Miguel Sanchez Argudo
ALLIANCE GUAYAQUIL NORTE
Fernando Ojeda TEAM PREDADOR MATRIZ Won by points - 04:00